Pielęgnacja i ochrona

Renowacja i Konserwacja

Stała pielęgnacja polega na usuwaniu zanieczyszczeń (piasku, liści, błota) przy użyciu szczotki.

W przypadku silnego zabrudzenia można umyć powierzchnie desek przy pomocy myjki ciśnieniowej.
Należy pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej wentylacji wokół tarasu.
Nie wolno dopuścić do zbierania się zanieczyszczeń dookoła tarasu oraz w szczelinach między deskami.
W sezonie zimowym należy usuwać na bieżąco śnieg przy użyciu szczotek nie dopuszczając do powstania oblodzonej warstwy.
Pod wpływem czynników atmosferycznych drewniane deski tarasowe podlegają naturalnemu procesowi patynowania wierzchniej warstwy.
Powstaje wówczas srebrzysta powłoka nie mająca wpływu na obniżenie parametrów technicznych drewna i proces starzenia biologicznego.

Jak zachować naturalny kolor drewna...

W celu zachowania naturalnego koloru drewna oraz zapewnienia dodatkowej ochrony należy stosować olej impregnujący przeznaczony na zewnętrzne konstrukcje drewniane.
Olejowanie najlepiej powtarzać dwa razy w roku: na wiosnę przed rozpoczęciem sezonu oraz jesienią, aby odpowiednio zabezpieczyć drewno przed zimą.
Przy olejowaniu zaleca się korzystanie z wyrobów renomowanych producentów chemii oraz ścisłe stosowanie się do instrukcji producenta chemii.
Przed nakładaniem oleju należy usunąć resztki poprzedniej powłoki oraz brudu.

Warto wiedzieć o konserwacji tarasów...

Rodzaje preparatów  wykorzystywanych do impregnacji tarasów i architektury ogrodowej:

  • Lasura – gównie stosowana do zabezpieczenia architektury ogrodowej. Po przez głębokie przenikanie w głąb drewna tworzy znaczącą ochronę przed warunkami atmosferycznymi. 
  • Olej – najczęściej stosowany do renowacji tarasów drewnianych. Ochronna warstwa oleju zabezpiecza drewno przed biodegradacją oraz zabezpiecza przez wytarciem deski.
  • Środki chemiczne – stosowane przy silnych zabrudzeniach tarasów. Pomocne przy przywróceniu naturalnego koloru drewna. Bezpieczne dla środowiska. 

Jest to naturalna cecha drewna, które pod wpływem promieni UV zmienia kolor na szarawy. Dzieje się tak z każdym gatunkiem drewna, a zależności od niego i warunków atmosferycznych proces ten trwa od kilku miesięcy do roku.
Zmiany te szybciej zachodzą na tarasach niezadaszonych gdyż nie są one zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych.

W celu usunięcia szarości z desek czasami wystarcza porządne wyszorowanie ich szczotką lub użycie specjalnych środków do odszarzania drewna.

Obecnie kolor szary czyli patyna jest bardzo popularny na tarasach, które od nowości są malowane na kolor szary imitujący patynę.

Najodpowiedniejszym rodzajem drewna do malowania ze względu na swoje właściwości jest drewno THERMORY.

Deska kompozytowa charakteryzuje się wysoką solidnością, trwałością i odpornością na uszkodzenia oraz zachwyca wyglądem i naturalnymi kolorami, które w przeciwieństwie do desek z innych surowców, z biegiem czasu mają tendencję do płowienia czyli utraty intensywności koloru.

Dzięki temu, że rdzeń jest całkowicie osłonięty z każdej strony, panele są całkowicie odporne na wilgoć, a polimerowy pancerz doskonale chroni od wszelkiego rodzaju zarysowań.

przykładowe realizacje

Od projektu do budowy...

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy