Jak zabezpieczyć drewno przed sezonem?

Podstawowym elementem jest wybór odpowiedniego preparatu dostosowanego do danego rodzaju drewna. Większość preparatów zawiera aktywny teflon oraz środki grzybobójcze i odporne na UV. Przed przystąpieniem do impregnacji należy pozbyć się starej powłoki z danego drewna za pomocą papieru ściernego. Po wykonaniu czynności możemy nanosić wybrany przez nas preparat.

Jak zachować naturalny kolor drewna?

W celu zachowania naturalnego koloru drewna oraz zapewnienia dodatkowej ochrony należy stosować olej impregnujący przeznaczony na zewnętrzne konstrukcje drewniane. Olejowanie najlepiej powtarzać dwa razy w roku: na wiosnę przed rozpoczęciem sezonu oraz jesienią, aby odpowiednio zabezpieczyć drewno przed zimą. Przy olejowaniu zaleca się korzystanie z wyrobów renomowanych producentów chemii oraz ścisłe stosowanie się do instrukcji producenta chemii. Przed nakładaniem oleju należy usunąć resztki poprzedniej powłoki oraz zanieczyszczeń.

Patynowanie desek. Co to takiego?

Jest to naturalna cecha drewna, które pod wpływem promieni UV zmienia kolor na szarawy. Dzieje się tak z każdym gatunkiem drewna, a zależności od niego i warunków atmosferycznych proces ten trwa od kilku miesięcy do roku. Zmiany te szybciej zachodzą na tarasach niezadaszonych gdyż nie są one zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych. W celu usunięcia szarości z desek czasami wystarcza porządne wyszorowanie ich szczotką lub użycie specjalnych środków do odszarzania drewna. Obecnie kolor szary czyli patyna jest bardzo popularny na tarasach, które od nowości są malowane na kolor szary imitujący patynę. Najodpowiedniejszym rodzajem drewna do malowania ze względu na swoje właściwości jest drewno THERMORY.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy