Piękno & elegancja

Architektura Ogrodowa

Piękny i idealny, perfekcyjnie zaprojektowana ...

Uzupełnienie naturalnych elementów ogrodu, takich jak roślinność, ukształtowanie terenu  są również budowle ogrodowe, donice, pergole drewniane mostki, kładki, pochylnie czy też płoty.

Nasza oferta architektury ogrodowej

altany, drewutnie , zadaszenia, domki narzędziowe, domki letniskowe

płoty, furtki, bramy, wszelkiego rodzaju zadaszenia

donice, pergole, meble ogrodowe, ławki, kraty podtrzymujące rośliny

schody, barierki, mostki, kładki, pochylnie

Warto wiedzieć o deskach tarasowych...

Rodzaje desek drewnianych wykorzystywanych do budowy tarasów:

  • drewno egzotyczne – duża gęstość oraz twardość, co w oczywisty sposób przekłada się na wytrzymałość i trwałość materiału
  • drewno europejskie – najczęściej modrzew syberyjski lub europejski ( trwałość około 15 lat)
  • drewno ekskluzywne – np. teak, który jest najczęściej polecany do budowy tarasu.

Jest to naturalna cecha drewna, które pod wpływem promieni UV zmienia kolor na szarawy. Dzieje się tak z każdym gatunkiem drewna, a zależności od niego i warunków atmosferycznych proces ten trwa od kilku miesięcy do roku.
Zmiany te szybciej zachodzą na tarasach niezadaszonych gdyż nie są one zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych.

W celu usunięcia szarości z desek czasami wystarcza porządne wyszorowanie ich szczotką lub użycie specjalnych środków do odszarzania drewna.

Obecnie kolor szary czyli patyna jest bardzo popularny na tarasach, które od nowości są malowane na kolor szary imitujący patynę.

Najodpowiedniejszym rodzajem drewna do malowania ze względu na swoje właściwości jest drewno THERMORY.

Deska kompozytowa charakteryzuje się wysoką solidnością, trwałością i odpornością na uszkodzenia oraz zachwyca wyglądem i naturalnymi kolorami, które w przeciwieństwie do desek z innych surowców, z biegiem czasu mają tendencję do płowienia czyli utraty intensywności koloru.

Dzięki temu, że rdzeń jest całkowicie osłonięty z każdej strony, panele są całkowicie odporne na wilgoć, a polimerowy pancerz doskonale chroni od wszelkiego rodzaju zarysowań.

przykładowe realizacje

Od projektu do budowy...

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy