Tarasy drewniane /deck, pergole, elewacje.

Techniki Montażu

Planując budowę tarasu drewnianego podstawową kwestią jest miejsce w którym chcemy zbudować nasz taras. Czy będzie on zbudowany na gotowej, przygotowanej wylewce betonowej czy bezpośrednio na gruncie.

Konstrukcja tarasu na istniejącej wylewce betonowej

Taras drewniany na gotowej wylewce betonowej montuje się w dużo krótszym terminie. Legary układane na wylewce są izolowane od betonu podkładkami gumowymi, które pozwalają na odprowadzanie wody pod konstrukcją oraz zabezpieczają legary przed kontaktem z nią. Dopiero na tak ułożonych legarach montowane są deski tarasowe. Przykręcane są one wkrętami najwyższej jakości, ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie wchodzą one w reakcję z wodą a przez to nie przebarwiają deski.
W trakcie wykonania prac montażowych, wszystkie elementy tarasu (legary i deski) zostają zaimpregnowane specjalnymi preparatami do impregnacji drewna. W przypadku wykonania tarasu z modrzewia syberyjskiego do wyboru mamy całą paletę barw nakładanego oleju. Olejowanie drewna egzotycznego jest zalecane jedynie dla zachowania naturalnej kolorystyki drewna, co pomaga zapobiec procesowi patynowania powierzchni na kolor srebrno-szary.

Konstrukcja tarasu na gruncie

WP_20150617_15_59_38_ProJeżeli w miejscu powstania tarasu drewnianego nie ma żadnej podbudowy wykonuje się go na stelażu z drewna konstrukcyjnego C24. Wznosi się go na słupach drewnianych z tego samego rodzaju drewna, które za pomocą metalowych kotw są stabilizowane punktowo w fundamentach betonowych. Ten sposób mocowania pozwala na odizolowanie elementów drewnianych od gruntu. Na tak przygotowanej konstrukcji dopiero montowane są legary oraz deski. Montaż desek drewnianych jest analogiczny jak przy tarasie na gotowej wylewce. Właściwie przygotowana podbudowa oraz odpowiednie rozmieszczenie elementów nośnych są gwarancją stabilności tarasu. Grunt pod tarasem jest dodatkowo wyłożony agrowłókniną, która ogranicza rozwój chwastów.

Wszystkie elementy drewniane są przez nas zabezpieczane specjalnymi produktami impregnującymi. Chronią one drewno przed:

– promieniowaniem UV,
– glonami,
– sinizną,
– zgnilizną,
– wilgocią,
– owadami niszczącymi drewno.
Drewno egzotyczne z uwagi na to, że zawiera w sobie naturalne olejki nie wymaga impregnacji. Jedynie dla uwydatnienia naturalnej barwy drewna pokrywamy elementy z tego drewna olejem bezbarwnym.
Drewno modrzewia syberyjskiego zabezpieczamy dwukrotnie olejem impregnującym. W tym przypadku dostępna jest szeroka paleta barw:

Projektujemy i wykonujemy tarasy drewniane / deck na terenie całej Polski, a w szczególności w miastach: Radom, Warszawa, Lublin i Kielce.
Copyright © 2012 - 2016
Realizacja: APISOFT strony internetowe